Досвід, підкріплений практикою!

Видавнича організація «Юстініан»


на першу сторінку

карта сайту

зворотній зв'язокПошук по сайту
» перша сторінка » новини
Видавництво


Новини

В Броварах відбулися практичні дискусії київських адвокатів з актуальних питань кримінального процесу29 листопада 2013 року МКЦ "Прометей" (м. Бровари, проспект Незалежності, 4) приймав незвичних гостей - близько 400 адвокатів Київської області відвідали науково-правову конференцію «Актуальні питання кримінального процесу», яка відбулася за підтримки та організації Ради адвокатів Київської області та КДКА Київської області. Захід відзначився насиченою, динамічною та ефективною програмою - адвокати дискутували та спілкувалися між собою, з представниками судового корпусу країни та спеціалістами в сфері права.

Відразу після реєстрації учасників конференції, з вітальною промовою до адвокатів звернулася голова КДКА Київської області Ковбасінська Галина Василівна, запрошуючи захисників Київської області до плідної роботи. Приєднався до неї й голова Ради адвокатів Київської області Бойко Петро Анатолійович, який наголосив на тому, що набуття знань адвокатами - необхідна запорука їх професійного зростання. І це дійсно так, адже безперервний розвиток теорії права, зміни законодавства і практики його застосування, вдосконалення форм і методів адвокатської діяльності зумовлюють необхідність для адвокатів постійно і безперервно вдосконалювати свої знання – підвищувати кваліфікацію. Разом з тим не лише здобуття нових знань спонукає адвокатів до відвідування подібних заходів – неоціненним є також обмін досвідом роботи між захисниками, які, спілкуючись в неформальній атмосфері, обговорюють результати тих чи інших судових справ, зважують, яким чином можна було довести свою правоту у взаємовідносинах з правоохоронними органами, обміркувати порядок дій в певних ситуаціях.

Цієї ж думки дотримуються й представники судової влади. Зокрема, голова Бориспільського міськрайонного суду Київської області Вознюк Сергій Михайлович перш ніж розповісти про особливості роботи судді-слідчого, зазначив, що судді отримують велику підтримку від адвокатів, які своїми кваліфікованими виступами допомагають усунути прогалини в праві.

Наприклад, одним із найобговорюваніших і найбільш революційних нововведень Кримінального процесуального кодексу України є запровадження досі невідомого українському кримінальному процесу інституту – кримінального провадження на підставі угод. Так, Глава 35 КПК передбачає можливість укладення двох видів угод: 1) угоди про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим; 2) угоди між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості. В першу чергу варто зазначити, що підозрюваний/обвинувачений, укладаючи угоду про визнання винуватості, беззастережно визнає свою вину і погоджується на призначення узгодженого покарання, то він таким чином відмовляється від свого права на судовий розгляд його справи, під час якого прокурор має довести його вину. Що ж особа може отримати в замін на такі поступки стороні обвинувачення? Стаття 475 КПК говорить, що після укладення угоди, суд своїм вироком призначає узгоджену сторонами в угоді міру покарання. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у своєму інформаційному листі розтлумачив положення ст. ст. 65 та 75 КК України таким чином, що міра покарання, узгоджена сторонами, має бути визначена в межах загальних засад призначення покарання, передбачених КК України. Іншими словами, в результаті укладення угоди про визнання винуватості особі може бути призначене покарання лише в тих самих межах і за тими ж правилами, якими б керувався суд, призначаючи їй покарання за результатами "повного" кримінального провадження. Отже, маємо ситуацію, за якої особа, беззастережно визнавши свою вину, сприяючи розслідуванню та звільнюючи обвинувачення від тягаря доказування винуватості під час судового розгляду, в найкращому для себе випадку може розраховувати на отримання міри покарання, наближеної до мінімальної межі санкції. Але адвокати завжди мають пам’ятати про застосування ст. 69 КК України (вихід за мінімальну межу санкції), за допомогою якої можна значно зменшити міру покарання.

Вознюк С.М. звернув увагу й на деякі технічні моменти взаємодії адвокатів та судових органів. Так, однією з найбільших проблем судів є затягування судового розгляду. Таке затягування дуже часто відбувається не з вини самих судів – через несвоєчасну доставку обвинувачених, неправильно вказані адреси свідків, або й через нез’явлення адвоката на судовий процес (через участь у других справах). Вихід з такої ситуації може бути не зовсім за нормами КПК, але з метою його дотримання: суддя разом з адвокатом можуть скласти графік судових засідань завчасно, погоджуючи дати один з одним. Розповів очільники Бориспільського міськрайонного суду Київської області й про певні прогалини КПК України. Зокрема, серед заходів забезпечення кримінального провадження немає такої дії як «позапланова ревізія», натомість про її існування вказує Закон України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні». За таких умов судді застосовують аналогію процесу. Але не можна сказати, що всі адвокати мають зважати саме на таку позицію суду, оскільки Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ ще проводить моніторинг та узагальнення відповідної судової практики.

До речі, наступним доповідачем з окремих питань застосування норм КПК України якраз й виступив суддя ВССУ - Зубар Валентин Васильович. За його влучним висловом, досвід розгляду касаційних скарг свідчить про одне «чим більше томів містить кримінальна справа, тим більша ймовірність того, що справа розслідувана недостатньо якісно». Також суддя ВССУ закликав адвокатів уважніше ставитися до складання касаційної скарги (фактичні обставини справи не переглядаються, лише процесуальні моменти).

Але не лише виступи представників судового корпусу були повчальними, дуже жваву дискусію викликали й доповіді колег-адвокатів. Так, адвокат Бучинський Йосип Валентинович розповів про новели КПК, що можуть стати в нагоді для представників бізнесу. Так, Бучинський Й.В. наголосив на тому, що навіть експертний висновок ще не є гарантією доведеності доказу вини, оскільки експерт пов’язаний виключно тими умовами, які поставив експерту слідчий. Натомість адвокат повинен призначати власну експертизу за тими умовами, які вважає більш доцільними для кваліфікації діяння підзахисного (на цьому ж, до речі, наголосив й судовий експерт Віхляєв Олексій Костянтинович).

Про специфіку правової взаємодії зі ЗМІ розповіла експерт з медіаправа, адвокат Гусейнова-Чекурда Регіна Захидівна. Пані Гусейнова докладно висвітлила інструменти взаємодії адвоката та ЗМІ, роз’яснила специфіку журналістської діяльності, їхні вимоги та потреби, правове підґрунтя реєстрації засобів масової інформації та окремих журналістів у судовому процесі, особливості роботи із журналістськими запитами, особливості роботи з друкованими, аудіовізуальними та електронними ЗМІ.

Цікавою практикою щодо дисциплінарної відповідальності адвоката поділилась адвокат, член ВКДКА Бірюкова Аліна Миколаївна. Спектр причин, через які клієнти не задоволені адвокатськими послугами, вражає. До них можна віднести: заявлення адвокатами безлічі непотрібних і безпідставних клопотань (до того ж без погодження таких дій з клієнтом), нез’явлення в судові засідання, обіцянки стовідсоткового успіху в справі, завищені суми оплати адвокатських послуг, лінь та неспроможність проводити належний захист тощо. Разом з тим член ВКДКА порадила адвокатам всі проблемні питання заздалегідь узгоджувати під час укладення договору про надання послуг адвоката.

По завершенні конференції усі присутні адвокати отримали Сертифікат про підвищення кваліфікації.Про компанію
Наші проекти
Наші партнери
Співробітники
Автори
Фотоальбом
Гостьова книга
Контакти
Як нас знайти
Українські 100x100
сайт створено студією      ~~  <*))><  ~      fishdesign


© 2002-2017 Видавнича організація «Юстініан»
04050, м. Київ вул. Герцена, 17-25, оф. 91
(м. Київ, 04053, а/с №39)

тел.: (044) 230-01-73, 230-01-74

e-mail: info@justinian.com.ua· Як нас знайти
· Контакти{sape_links}