
 |
|




 |
21.03.2010 23:03 Олександр Сметанка 



Місцеві вибори 2010 - ТЕРМІНОВО! Складання повноважень депутатів і мерів.
Вперше в Україні, в селищі міського типу Сергіївка (курорт, що розташований в Білгород-Дністровському районі Одеської області) в місцевій раді за вхідним № С-114 від 18.03.2010 року зареєстровано офіційне Звернення-вимога громадянина України щодо складення всім складом депутатів місцевої ради та селищним головою своїх повноважень у зв’язку із закінченням у 2010 році (з 18.04.2010р.) чотирьохрічного терміну їх повноважень, визначеному Конституцією України..
Является целесообразным направить в местные советы обращения о сложении полномочий депутатов и сельских, поселковых, городских голов в связи с окончанием срока полномочий, определенных Конституцией Украины. В случае если Верховная Рада Украины не примет изменения в Конституцию Украины и её переходные положения до даты истечения четырехлетних полномочий депутатов соответствующих советов и их голов (т.е даты в промежутке с 27 марта до 25 мая, когда было оглашена в 2006 году информация территориальных комиссий на 1-й сессии нового созыва) – единственным легитимным путём является сложить полномочия в соответствующий день в апреле-мае 2010 года и тогда местный совет и мэры не узурпируют власть и не смогут принять решения, которые могут быть позднее отменены). В таком случае руководить громадой до выборов придётся первому заместителю по вопросам деятельности исполнительных органов.
Пример зарегистрированного заявления приводится ниже:
Депутатам Сергіївської селищної ради V скликання
Одеська обл., м.Білгород-Дністровський,
смт Сергіївка, вул. Гагаріна 3.
Тел. (04849) 48377, 48260
Сергіївському селищному голові Шелестенко О.Ю.
Сметанка Олександра Омеляновича,
смт Сергіївка, вул. Гагаріна ___, кв.__,
місто Білгород-Дністровський,
Одеська область
Звернення
щодо складення депутатських повноважень,
повноважень селищного голови
у зв’язку із закінченням терміну повноважень, визначеному Конституцією України
Шановні народні обранці!
Згідно з положеннями Конституції України організація і порядок проведення виборів визначаються виключно законами України. На реалізацію цього припису Верховна Рада України прийняла Закон України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» у ч. 2 ст. 14 якого закріплено, що «чергові місцеві вибори проводяться у зв’язку з закінченням визначеного Конституцією строку повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради та сільського, селищного, міського голови».
Відповідно до ч. 2 статті 5 Конституції України носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Саме обираючи депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, жителі відповідної територіальної громади делегують їм на встановлений законодавством строк своє право на здійснення владних повноважень із вирішення питань місцевого значення.
Згідно діючої редакції ч. 1 ст. 141 Конституції України до складу сільської, селищної, міської, районної, обласної ради входять депутати, які обираються жителями села, селища, міста, району, області на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п’ять років.
Така редакція ч. 1 статті 141 Конституції України була встановлена в результаті внесення Законом України № 2222-IV від 08.12.2004 р. змін до Конституції України, в результаті чого чотирирічний строк повноважень депутатів місцевих рад було збільшено. Однак, відповідно до пункту 1 Прикінцевих та перехідних положень цього Закону положення ч. 1 статті 141 Конституції України в редакції цього Закону набирають чинності з дня набуття повноважень Верховною Радою України, обраною у 2006 році.
Відповідно до положень ч. 1 статті 90 Конституції України повноваження Верховної Ради України припиняються у день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання. Як відомо, перше засідання Верховної Ради України 5 скликання, обраної 26 березня 2006 року, відкрилося 25 травня 2006 року. Тобто положення Конституції України про п’ятирічний строк повноважень депутатів місцевих рад набрало чинності лише з 25 травня 2006 року, а тому всі депутати, які були обрані на чергових виборах 26 березня 2006 року, мають чотирирічний строк повноважень, який закінчується у 2010 році.
16 лютого 2010 року Верховна Рада України прийняла Постанову № 1889-VI Про визнання такою, що втратила чинність, Постанова Верховної Ради України «Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2010 році». Це означає можливе відкладення проведення чергових виборів до органів місцевого самоврядування на невизначений термін.
У ч.1 ст.38 Конституції України передбачене право громадяни брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Пунктом 30 ст.85 Конституції України Верховна Рада України наділена правом лише призначення чергових та позачергових виборів до органів місцевого самоврядування. Скасовувати, відміняти проведення вже призначених виборів суперечить нормам Конституції України (рішення Конституційного суду України N 7-рп/ від 16 квітня 2009 року). Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Перенесення на невизначений строк проведення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів фактично позбавляє громадян України права обирати та бути обраними, тобто права і можливості брати участь у веденні державних справ як безпосередньо, так і за посередництвом вільно обраних представників.
У відповідності до ст. 14 Закону України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” чергові місцеві вибори проводяться у зв’язку з закінченням визначеного Конституцією України строку повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради та сільського, селищного, міського голови. З огляду на дане положення законодавства, після березня-квітня 2010 року всі рішення органів місцевого самоврядування та голів цих органів, можуть на підставі закінчення їх повноважень опротестовуватись в судах і визнаватися нечинними. Такі наслідки відміни виборів до місцевих органів представницької влади на місцях, може паралізувати роботу багатьох інституцій і занурити в хаос місцеве самоврядування.
У висновку Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради України, зазначеному на пленарному засіданні Верховної Ради України 20.10.2009 року, вказано «строк повноважень депутатів місцевих рад, обраних на чергових виборах 26 березня 2006 року, так само як і строк повноважень сільських, селищних, міських голів, спливає у квітні-травні 2010 року».
На підстаіві наведеного, враховуючи, що у депутатів Сергіївської селищної ради та Сергіївського селищного голови, обраних 26.03.2006 року, строк повноважень розпочався 18 квітня 2006 року та закінчується (спливає) 17 квітня 2010 року, згідно діючої редакції ч. 1 ст. 141 Конституції України та у відповідності до пункту 1 Прикінцевих та перехідних положень цього Основного Закону,
ПРОШУ:
1. Розглянути зазначене звернення, у тому числі на черговому засіданні Сергіївської селищної ради та прийняти рішення щодо складення повноважень депутатів Сергіївської селищної ради та Сергіївського селищного голови в строк до 17 квітня 2010 року (включно).
2. Інформувати мене щодо розгляду зазначеного звернення посадовими особами Сергіївської селищної ради та прийнятого по ньому рішення.
18 березня 2010 року Сметанка О.О.
Зареєстровано за вхідним № С-114 від 18.03.2010р.
|
 |



 |
14.11.2009 21:47 Наталія 



Добрий день, шановна редакція газети!
Мені потрібна Ваша допомога у розв'язанні складного, на мій погляд, питання: чи повинна людина, яка зареєстрована за певною адресою, але фактично там не проживає, сплачувати квартплату?
Наприклад, студент вищого навчального закладу, який приїхав на навчання з іншого міста, зареєструвався і проживав у гуртожитку цього навчального закладу. У звязку з академічною заборгованістю студента відрахували з Університету після першої ж сесії, він виїхав з гуртожитку, однак з реєстрації не знятий - бути зареєстрованим за адресою гуртожитка навчального закладу йому зручно - це дає йому автоматичну відстрочку від служби в Збройних Силах України. Чи правильно це?
От і виникає питання: чи повинен цей громадянин сплачувати квартплату?
|
 |

 |
14.11.2009 01:46 Борис 



К О Р О Т К О
Позивач Коваль Борис Іванович у липні 2009 році звернувся в Тернопільський суд з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України м. Тернополя про призначення державної та додаткової пенсії відповідно до ст.ст. 49, 50, ч. 4 ст. 54, ст. 55, ч. З ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
Тернопільський суд постановив:
Позов задовольнити частково.
Визнати діяльність Управління Пенсійного Фонду України м. Тернополя незаконною та винною.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України м. Тернополя провести перерахунок та виплату з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року включно Ковалю Борису Івановичу заборгованості з державної пенсії в мінімальному об'ємі у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та з додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком, виходячи виключно із законодавчо визначеного розміру мінімальної пенсії за віком.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
ЗАПИТАННЯ до суду – А, що хіба вже у 2009 році дія ст.ст. 49, 50, ч. 4 ст. 54, ст. 55, ч. З ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» призупинена, чи вже не діють Українські закони, а лиш постанови, чи що?????!!! ПАРАДОКС і НІСЕНІТНИЦЯ!!!
|
 |

 |
29.10.2009 22:12 Борис 



Громадські організації постійно воюють з державними чиновниками та відстоюють скривджені права, а знаходячись в кабінетах та під кабінетами мріють почути важливу інформацію. От і до Тернопілля докотилася Чорнобильська хвиля скарг та заяв про поновлення їх прав. Тепер кожен інвалід Чорнобіля на своєму власній шкірі може переконатися, в Тернопільському судочинстві та як Тернопільське Пенсійне Управління виконує Законодавство України. Під увагою Тернопільської Чорнобильської спілки в судах Тернополя розглядається десятки (85) (на підході іще заяви) позовних заяв на перерахунок чорнобильських пенсій по-інвалідності так як пенсійне управління не хоче самостійно виконувати ні Чорнобильський закон ні Конституцію України. Чиновники вказаного фонду під диктовку відповідних чиновників з Києва тупо і цинічно в своїх офіційних відмовах і запереченнях посилаються на давно скасовані та не законні Постанови КМУ і не бажають виконувати закони та рішень Конституційного суду України. В судах Тернополя адвокати такого цинічних заперечень іще не чули, а деякі судді ідуть на поводу пенсійного фонду тупо затягують рішення суду, не зважаючи на те, що по аналогічним статтям законодавства накопичена багаторічна судова практика, а інваліди Чорнобиля в інших областях вже давно отримують пенсії. А в останні час бачачи, що самі себе заганяють у глухий кут яке може привести і приведе до законних страйків Чорнобильців, суди Тернополя вдаються до „Соломонових рішень”, які пахнуть гнилістю половинчастих незаконних рішень, якщо це можна назвати рішеннями, які не можуть призначити гідні пенсії інвалідам Чорнобиля. Але не дивлячись на Тернопільські суди в деяких районах області Чортківському, Збаразькому законопослушні суді винесли рішення на захист інвалідів Чорнобиля, чим я думаю прилюдно втерли задерті носи Тернопільським суддям, які в своїй роботі ніколи не мали свого Я-закону, а постійно оглядаються на Київ, а не на букву закону. Хто це місяцями пережив, наслухався гнилої лапши в залах Тернопільського суду – становиться спочатку страшно, а потіб бридко. І ці люди вже проходячи мимо приміщень Тернопільської „Феміди” відчувають запах гнилі... От і виходить, що якщо законним шляхом не здобудеш правди, приходиться звертатися за допомогою до преси та виходити на вулицю - страйки. Тільки такими методами Чорнобильці добилися справедливості в Івано-Франківській області та інш.
|
 |



 |
13.07.2009 14:03 Yuriy Ishchenko 



Добрий день, панове!
У мене два питання:
1. Моя дочка навчається у одному із київських університетів на контрактній формі. Я платив за навчання на протязі двох років. Зараз вона закінчила другий рік навчання, а компанію, в якій я працюю, закривають і тому я не в змозі в найближчі півроку платити за навчання. Чи можемо ми написати згідно з законодавством заяву про відрахування строком на 1 рік за власним бажанням з правом поновлення у цьому ж вузі? Чи має право вуз відмовити нам у цьому? Якщо це можливо, які документи ми маємо подати і у який строк?
2. Виникла цікава ситуація: моя дочка і деякі інші студенти відвідували всі необхідні семінари з одного з предметів (є відповідні записи відвідувань і всі необхідні письмові свідчення) на протязі півроку у минулому році (1-й курс навчання). Вона добре склала залік (є відповідний запис у заліковці) відповідному викладачеві, у якого відвідувала півроку семінарські заняття. Більше того, правильність записів про складені заліки і екзамени за 1-й рік навчання у заліковці були перевірені і скріплені печаткою і підписом декану факультету перед початком другого року навчання. На протязі другого навчального року у щомісячних офіційних учбових рейтингах моєї дочки відповідна дисципліна постійно публікувалась як зарахована з відповідним числом балів. Декілька днів тому ми звернулись до деканату з проханням надати нам академічну довідку про прослуханні дисципліни і години. З величезним подивом ми виявили, що методисти деканату вважають цю дисципліну не зарахованою, оскільки, за їх словами, залік мав приймати інший викладач, а не той, заняття якого вона, як і інші діти, відвідували згідно попередньо оголошених списків груп. Ні про які зміни викладача, або груп її і інших дітей ніхто не попереджав відповідним чином. Оскільки ця незрозуміла ситуація виникла ще у минулому році, вона, і інші діти, відразу ж написали відповідні заяви декану з проханням зарахувати складену дисципліну, оскільки однозначно ця ситуація виникла з недолугості і неправильної роботи методистів деканату. Станом на сьогоднішній день ніякої офіційної відповіді ми не отримали, методисти стверджують, що дисципліна не складена, хоча (див вище) у заліковій книжці і у офіційних щомісячних рейтингах все в порядку.
Питання: хто правий у цій ситуації? Чи мусимо ми звернутись за захистом наших прав до суду, чи деканат зобов`язаний офіційно підтвердити зарахування дисципліни згідно наявних доказів?
В очікуванні Вашої відповіді
залишаюсь з повагою.
Іщенко Юрій Анатолійович
e-mail: ish@i.com.ua
mob.: +380 50 3042552
|
 |



 |
02.04.2009 19:07 ДЕНИС 



Подскажите пожалуйста! Могу ли я размещать логотипы алкогольной продукции или табачной в сети продуктовой сети АТБ на номерках для ключей от ящиков для хранения вещей???
Юристы АТБ-маркет считают, что нельзя.
А я опираюсь на такое положение:
Л И С Т
01.10.2003
Про застосування окремих положень Закону України "Про рекламу" в редакції від 11 липня 2003 року
2. Щодо розміщення інформації про виробника товару та/або товар у місцях реалізації товару
До статті 8 "Загальні вимоги до реклами" додано частину сьому такого змісту: "Розміщення інформації про виробника товару та/або товар у місцях,де цей товар реалізується чи надається споживачеві, не вважається рекламою".
У цьому випадку йдеться про інформацію про товар та/або його виробника, яка об'єктивно необхідна споживачу для здійснення свідомого вибору товару, його належного використання, захисту своїх споживчих прав тощо (інформація про дійсні споживчі якості товару, про порядок його використання, утилізації тощо, про належні дії споживача у тих чи інших випадках у зв'язку з придбанням та використанням товару, контактна інформація про виробника тощо). Така інформація не може містити закликів до придбання або непридбання того чи іншого товару,
закликів скористатися послугами того чи іншого виробника тощо.
Комітет також звертає увагу на те, що всі заборони та обмеження, введені відносно реклами цим Законом ( 270/96-ВР ), стосуються також і згаданої інформації.
Заранее благодарен за помощь!!!
|
 |


|

|

|
|