Досвід, підкріплений практикою!

Видавнича організація «Юстініан»


на першу сторінку

карта сайту

зворотній зв'язокПошук по сайту
» перша сторінка » про компанію » нові проекти » реституційне правосуддя
Про компанію


Нові проекти

Pеституційне правосуддя

Мабуть, немає такого правника, якому невідомий термін "реституція", тоді як словосполучення "реституційне правосуддя" є досить новим для вітчизняної правової доктрини. Реституційне або, як його ще називають, відновлювальне, громадське правосуддя (від англ. Restorative Justice) - це поняття, що сформувалося наприкінці минулого століття і вилилося в світовий рух. Він має на меті сприяння гуманізації правосуддя, кримінального процесу та створення такої системи правосуддя, за якої існуватиме й діятиме принцип адекватності покарання правопорушенню (злочину); реабілітації потерпілих, жертв злочинів та правопорушників. Кінцевою метою, яку ставлять перед собою учасники руху, є гуманізація кримінального процесу й перехід до вирішення певних ситуацій (а саме, правопорушень, скоєних неповнолітніми й нетяжких злочинів) відновлювальним, реституційним способом. За такої ситуації жертва злочину уникає "подвійної віктимізації" - від скоєного злочину та від самого процесу здійснення правосуддя, при якому жертва злочину не отримує ніякої матеріальної та моральної компенсації, або така компенсація є мізерною порівняно з наслідками. Натомість правопорушник взмозі хоча б частково виправити наслідки скоєного шляхом компенсації жертві збитків, а також уникнути при цьому тавра злочинця й отримати можливість виправитися та успішно подолати процес реінтеграції в суспільство.

Всі ці питання обговорювали учасники міжнародного семінару "Перспективи розвитку ідей реституційного правосуддя в Україні та досвід провадження і організації програм реституційного правосуддя в Росії", що пройшов у м. Запоріжжя на о. Хортиця 27 лютого - 1 березня ц.р. В роботі семінару взяли участь професор Канадського інституту Гуманітарної юстиції Отто Дріджер, директор МЦК по країнах СНД Стівен Ширк, представники центру "Судово-правова реформа" Рустем Максудов, Михайло Флямер та Антон Коновалов, голова Кримської регіональної групи медіації Лариса Суровська, голова Київської групи медіації, адвокат Андрій Загура, голова Харківської обласної групи медіації Олексій Черепухін, голова ради Одеської обласної групи медіації Інна Терещенко; представники громадських організацій Росії та України - Дніпропетровського відділення всеукраїнського комітету захисту дітей, Харківської обласної спілки арбітрів, Ukrainian Centre for Common Ground, Української асоціації молодих юристів, ОГОССР "Нове покоління" (м. Дніпропетровськ); представники слідчих органів та системи виконання покарань, а також провідні науковці в галузі кримінально-процесуального права.

В червні ц.р. ВО "Юстініан", Київська група медіації, "Юридичний клуб" та Українська асоціація молодих юристів планують провести міжнародну наукову конференцію, присвячену впровадженню реституційного правосуддя в Україні. До участі запрошуються всі, хто цікавиться даною проблематикою. Пропозиції щодо участі просимо надсилати на адресу журналу.


Про компанію
Наші проекти
Наші партнери
Співробітники
Автори
Фотоальбом
Гостьова книга
Контакти
Як нас знайти
Українські 100x100
сайт створено студією      ~~  <*))><  ~      fishdesign


© 2002-2017 Видавнича організація «Юстініан»
04050, м. Київ вул. Герцена, 17-25, оф. 91
(м. Київ, 04053, а/с №39)

тел.: (044) 230-01-73, 230-01-74

e-mail: info@justinian.com.ua· Як нас знайти
· Контакти